Vatan Cad. 365 Sok. No:11 Hastane Metrosu Karşısı Yenimahalle/ANKARA
tugruldemirci06@gmail.com
+90 505 528 71 37

Sıkça Sorulan Sorular

Eğri pipide sünnet

Eğrilik durumu her insanda farklılık göstermekle birlikte birçoğu sünnet ile düzeltilebilmekte birçoğuda tedavi gerektirmeyen doğal bir durum olarak karşılanmaktadır. Dilbağı dediğimiz fireniumun penisi aşağı çekmesi durumu ve deriye bağlı eğrilik durumu çok sık rastlanmakta olup sünnet ile düzeltilir (tabiki yapan işin ehli olursa),doğal penis eğriliği yani penis dokusundan kaynaklanan bir eğrilik varsa bu eğrilik sünnet ile düzelmez eğer cinsel ilişki sırasında sıkıntı yaratacak bir durum söz konusu ise cerrahi müdahale yada ilaç tedavisi gerekebilir ancak bu durum çok nadir görülmektedir bir çoğu medikal tedavi gerektirmez.

Ereksiyon halindeki penisin tam düzgün olmadığı, az veya çok eğri olduğu durumlar aslında normal bir durumdur. İdrar kanalı ve süngerimsi dokunun oluşum bozukluğu (hipospadi) söz konusu değilse penis eğriliğinin sebebi hamilelikteki geçici testosteron eksikliğinden kaynaklanır.

Hafif bir penis eğriliği cinsel birleşmede erkek için herhangi bir sorun oluşturmaz. Buna rağmen özellikle penisin aşağıya veya yana doğru eğri olduğu vakalarda estetik veya psikolojik sebeplerden dolayı penisin düzleştirilmesi erkek tarafından arzu edilebilir. Buna karşın penisin normal sınırlar içinde yukarı doğru eğri olması erkeklik gücünü simgelediğinden istenilen bir durum olabilir, zira düz penise karşın yukarı doğru eğik olan bir penis aynı ereksiyon açısında, sübjektif olarak daha dik açılı bir ereksiyon pozisyonu olarak algılanabilir.

Penis eğrilik açısı 30 dereceden fazla olduğunda penisin vajina içine girmesi zorlaşır ve cinsel birleşmede kadının ağrı çekmesine sebep olabilir. Penisin daha yukarıda açıklanan açıdan daha fazla eğri olduğuu vakalarda penetrasyon mümkün olmaz ve ilgili kişinin normal cinsel birleşmeden vazgeçmesini gerektirir. Bu tür ağır derecedeki penis deviasyonu ameliyat edilerek düzleştirilir, bu ameliyat yönteminde nispeten fazla miktardaki doku peniste tolere edilebilir bir kayıp ile alınır (Nespit yöntemi)

Sorularınız için mesaj gönderin