Vatan Cad. 365 Sok. No:11 Hastane Metrosu Karşısı Yenimahalle/ANKARA
tugruldemirci06@gmail.com
+90 505 528 71 37

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi yöntemi tercih etmeliyim?

Aslına bakılırsa ailelerimizin kafasında en çok soru işareti yaratan konu bu olmakla birlikte, sünnet alanında yetenekli bir uzman tarafından yapılırsa , uygulanan tüm yöntemler de sağlıklıdır .Her sünnetçinin kendi uyguladığı sünnet yöntemini ilk sıraya çıkarma çabası ,diğerlerini karalamak adına çeşitli bilgi saptırmalarına sebep olmuştur. Örneğin lazerli sünnet diye bir yöntem dahi olmadığı gibi klipsli sünnetin de hiç bir zararı yoktur. Literatüre bakıldığında yöntemle alakalı hiç bir yanlış sünnet olmamakla birlikte tamamının doktor hatalarından kaynaklandığını görmekteyiz. Ancak yine de kansız yöntemleri ; hem daha az ağrı olması ,hem daha kısa sürmesi ,az dikiş gerektiğinden hem daha estetik olması, hem fistül olmaması açısından tercih etmekte büyük fayda vardır.

Lazerli sünnet zararlı mıdır?

Aslına bakılırsa lazerle sünnet uygulaması diye bir şey yoktur. Thermo koter , monopolar elektrokoter ,bipolar elektro koter uygulamalarının genel adı halk arasında lazerli sünnet olarak adlandırılmaktadır.

Thermo koter ve bipolar elektro koterin hiçbir zararı yoktur, çünkü dokuya herhangi bir akım vermezler. Sadece kanama koagülasyonu yani pıhtılaşması için uygun ısı sağlayan bu cihazlar tam tersi sünnet için faydalı cihazlardır. Ayrıca verdikleri ısı kesinlikle penisi besleyen , kan dolmasını sağlayarak sertleşme yapan arterler yani atardamarlara ulaşmaz, çünkü bu damarlar ve sinirler deri altında değil penis dokusu içerisindedirler.

Bunlardan tehlikeli olanı monopolar elektro koterdir. Tecrübeli bir uzman tarafından kullanılırsa zararı olmamakla beraber ,tecrübesiz bir uzman kullanırsa akımı kullanılan cerrahi alet üzerinden penis dokusuna verme tehlikesi vardır. Ayrıca monopolar koterde vücuda yapıştırılması gereken topraklama eğer yapıştırılmadıysa penisi yakma ve sonuçta gangren ve penis amputasyonu gibi telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir.

Klamp yöntemi zararlı mıdır?

Klamp yöntemi komplikasyon yönünden en masum yöntemdir. Her yöntemde olduğu gibi bu yöntemde de el becerisi iyi bir uzmanın uygulamasında fayda vardır. Uygulayan kişi çok beceriksiz ise idrar kanalını sıkıştırma riski vardır. Ayrıca bu yöntemde deri ve mukoza boyunun ayarlanması maharet istemektedir. Maalesef çok fazla bu yöntemle sünnet yapan kişilerinde bu hassas ölçüyü tutturamadığını çoğunlukla görmekteyiz. Alttaki deriyi fazla almak penisi sertleştiğinde penisi aşağı doğru çekmekte, mukozanın fazla bırakılması şekil bozukluğu ve erken boşalma yapmakta, derinin fazla alınması penis gelişimini olumsuz etkilemekte ve sağlıksız bir cinsel hayata neden olmaktadır.

Ancak gerçekten hassas ölçüyle penis boyuna göre deri ve mukoza ayarlanarak gerçekleştirilirse mükemmel sünnetler ortaya çıkmaktadır.

STAPLER YÖNTEMİ

Bu yöntemde tek kullanımlık stapler dediğimiz alet ,uzman tarafından ayarlanan ölçü doğrultusunda kesim ve arkasından yapıştırma işlemi yapar. Yapıştırma işlemini altta silikon üzerinde dokuya temas etmeyen minik zımbalar ile olur. Sonrasında bakımı kolay olur ,hem estetik bir sünnet, hem hızlı ve ağrısız iyileşme oluşur. Ancak maliyeti yüksek bir yöntemdir.

Sorularınız için mesaj gönderin